Tamponsuz Burun Ucu Estetiği

Posted by Murat on May 29,  2014

 

 

Burun estetiği ameliyatı ya da tip plasti ameliyatı, burun ucunun estetik ve fonksiyonel olarak daha iyi bir hale getirilmesi amacıyla yapılmaktadır.

 

Burun ucu estetiği açık teknik ve kapalı teknikle yapılabilir. Burun ucu estetiği ameliyatları tamponsuz yapılabilmektedir. Beraberinde deviasyon ameliyatı ve burun eti ameliyatı yapılmadığında tampon konulması gerekli değildir. Burun kıkırdağında eğrilik olan ya da burun eti büyümesi olan hastalarda burun ucu estetiği ile birlikte , kıkırdak eğriliği ameliyatı (deviasyon ameliyatı, smr ameliyatı ya da septoplasti ameliyatı) ve burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) da yapılabilmektedir. Bu işlemlerden sonra da tampon konulması şart değildir. Bu üç ameliyatı birlikte yaptığımda burun içerisine tek dikiş ile sabitlenen silikon splintleri koymayı tercih ediyorum.

Burun ucu estetiğinde amaç sadece burun ucunu kaldırmak değildir. Bu ameliyat, burun ucunun şekillendirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Yandaki animasyonda görüldüğü gibi burun ucu ile üst dudak arasındaki açı değişmeden sadece burun ucu estetiği yapılabilmektedir.

Burun ucu kaldırma yöntemlerinden bir tanesi olan "Eksternal Strut Greft Yöntemi" uygulanan hastalarda, burun ucuna bandaj, atel ve burun tamponu konulması gerekli değildir. Burun ucu kaldırma yöntemleri burun ucunun şekli değiştirilmeden; sadece burun ucu ve üst dudak arasındaki açının genişletilmesi amacıyla yapılmaktadır.

 

Burun ucu estetiği ameliyatı esnasında, burundaki kıkırdak eğrillikleri ve büyümüş burun etlerine de işlem yapılabilmektedir. Açık teknik burun ucu estetiği esnasında, burun ucu kaldırma ve burun kıkırdağına yönelik işlemler daha kolay yapılabilmektedir. Açık teknikte, kapalı teknikten farklı olarak burun deliklerinin arasında bulunan kolumella bölgesine, ufak cilt kesisi yapılmakta ve burun ucundaki deri altta bulunan kıkırdaklardan kaldırılarak işlem yapılmaktadır. Kusursuz anatomik detayların görülebildiği açık teknikte doku ödemi kapalı tekniğe göre daha fazla olabilir.

 

Yukarıdaki fotoğrafta açık teknikle ameliyat yapılan bir hastanın, ameliyat öncesi ve ameliyattan 3 ay sonrası burun ucu görünümü mevcuttur.

Aşağıda konu ile ilgili videolar bulabilirsiniz:

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma